Személyi, tárgyi feltételek

Az iskolai tanulók száma a 2023/2024-es tanévben:

Szemerei Általános Iskola: __ fő

Szemerei Általános Iskola Fáji Tagintézménye: __ fő

Osztályok száma: __

Szemerei Általános Iskola: __

Alsó tagozat: __

Felső tagozat: __

Szemerei Általános Iskola Fáji Tagintézménye: __

Az oktató – nevelő munka személyi feltételeinek alakulása:

Intézményvezető: Szilvási Ildikó

Intézményvezető-helyettes: Kiss Zsoltné

Iskolánk nevelőinek létszáma: __ főállású és __ óraadó tanár

Szemerei Általános Iskola

1. Szilvási Ildikó

Óraadók:

Szemerei Általános Iskola Fáji Tagintézménye

1. Czimbalmos Krisztina
  2. Czimbalmos Izabella
  3. ___ ___

Iskolánkban két szakmai munkaközösség működik:

A szakmai közösségek a saját maguk által meghatározott Szervezeti és Működési Szabályzat szerint működnek. A tanévben folytatandó munkájukról saját munkatervet fogadnak el.

A pedagógiai munkát közvetlen segítők:

Pedagógiai asszisztens:

Technikai dolgozók:

Karbantartó: ___ ___, ___ ___

Tárgyi feltételek

Az intézményünkben az oktatási-nevelési feladatokat a következő épületekben látjuk el:- __ iskola épület – __ tornaterem.

Az oktatás __ osztályteremben és __ szaktanteremben folyik.

A könyvtárat osztályteremben helyeztük el.

A testnevelés és sportfoglalkozások a tornateremben és a bitumenes pályán zajlanak.

Jól felszerelt informatika terem nemcsak a tanítási órákon, hanem délutánonként is tanulóink rendelkezésére áll.

A felzárkóztatás mellett kiemelten fontos feladatunknak tekintjük a tehetséggondozást is.

Iskolánkban a Szerencsi Tankerületi Központ Térségi Művészeti alapiskolája képzőművészet és néptánc csoportja működik délutáni foglalkozásokkal.

A T-Dance Alapfokú Művészeti Iskola a délelőtti testnevelés órák keretében társastánc alapjai képzést folytat.

A Máltai Szimfónia program keretén belül tanulóink hegedű, furulya és gitár oktatáson vehetnek részt.

Tanítási szünetek a 2023/2024-es tanévben:

– Az őszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2023. október 27.(péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2023. november 8. (hétő).

– A téli szünet előtti utolsó tanítási nap 2023. december 21. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2024. január 8. (hétfő).

– A tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. március 27. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2024. április 8. (hétfő).

Évek óta folyik kisebbségi oktatás iskolánkban, melyet tanórákon, interkulturális tartalomként beépítjük az óra anyagába.

Az iskola különböző választható tevékenységeket biztosít a tanulóknak, ezzel is a lehetőségeket biztosítva számukra, hogy az egyes tantárgyakhoz új ismereteket szerezzenek, szabadidejüket hasznosan, érdeklődési körüknek megfelelően tölthessék el.

Szabadon választható tevékenységek, szakkörök:

• felzárkóztató, tehetséggondozó foglalkozások
  • sportfoglalkozások: sportkör